oto kurtarma ne demek

Oto Kurtarma ne demek?

Gündelik yaşamın en vazgeçilmezi ve günün ihtiyaçların karşılanması için gerekli olan araçları kullanmaktayız. Oto Kurtarma ne demek? Ne işimize yarar sorusunun cevabı ise bu kullandığımız araçların olası teknik hataları, sorunları ve istenmeyen kazalarda çalışmaz hale gelmesi durumunda bir yerden bir yere taşınması veya bulunduğu zor durumdan kurtarılmasıdır. Oto kurtarma, seyir halinde arızalanan ve kazaya karışan araçların en güvenli şekilde başka bir yere kurtarıcılar tarafından taşınmasıdır.

Oto Kurtarma Nedir?

Şehir içinde veya şehir dışında araç trafiği genelde çoğu zaman yoğundur. Bu sebeple bir çok olumsuz durum trafikte seyir sırasında yaşanabilmektedir. Kazaya karşılan araçların, mekanik ve teknik arıza yaşayan araçların bulundukları yerden alınıp en yakın servise yada günceli bir bölgeye taşınması işlemine oto kurtarma hizmeti denir ve bu işlem oto kurtarıcılar tarafından verilmektedir.

Oto Kurtarma Nedir? 

Oto Kurtarma Nasıl İstenir?

Şayet sizde trafikte aracınızla birlikte sorun yaşadıysanız oto kurtarma çağırmanız gerekecektir. Bunun için yapmanız gereken oto çekici telefonu bulmanız ve yerinizi tam olarak verip beklemenizdir. Telefon rehberinde kayıtlı herhangi bir çekici firması telefonu yoksa internet üzerinden bir kaç dakika da oto kurtarma servisi telefonu bulabilirsiniz. Sizin bulunduğunuz noktaya yakın bir oto kurtarıcı bulmanız faydanıza olacaktır.

araç çekici nedir

Araç Çekici Nedir?

Araç ve otomobillerin türüne göre çekiciler farklılık göstermektedir. Çatallı çekici, tepeden çekici, ahtapot çekici, oto transfer çekici gibi alternatifler bulunmaktadır.

Çatallı Çekici ne demek? : Araç altına girebilen iki büyük çatal aparatı saesinde komple kaldırmak sureti ile aracın kurtarıcı üzerine alınmasıdır. Araç kaldırılırken iki farklı yanından işlem yapılabilir. Mevcut mahaledeki trafik durumuna ve alan güvenliğine göre istenilen taraftan kaldırma işlemi yapılabilir. Bu çekici türünde aracın zarar görmesi ve hasar alması pek mümkün değildir. Çekici işlemi yapılırken araç sahibi dilerse sürücü koltuğunda oturabilmektedir.

Tepeden Çekici ne demek? : Bu tür oto kurtarma araçlarında tepesinde dörtlü kaldırma aparatı bulunur. Araç bulunduğu yerden tepeden inen dörtlü vinç sayesinde kolayca alınır ve oto çekici kasasına taşınır. Bu çekici türüne aynı zamanda ahtapot çekicide denmektedir.

Vinçli kayar platform nedir? : Çekilmesi düşünülen araç eğer haraket edebiliyorsa çekicideki kayar platforma taşınması en kolay yöntemdir. Çalışmaz ve yürümez araçlarda ise çekicide bulunan ekipmanlar yardımı ile çekiciye taşıma yapılır.

Oto kurtarma ne demek? yazımızda sizlere verdiğimiz hizmet hakkında kısa bilgilendirmelerde bulunduk. İstanbul oto kurtarma servisimizden her zor anınızda her zaman hizmet alabilirsiniz.

Oto Çekici Çağır

Size en yakındaki oto kurtarma servisiyiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir